Endermologia

 

endermologia

ENDERMOLOGIA

ENDERMOLOGIA + LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA + FALE RADIOWE

Endermologia została uznana w Polsce i na świecie za najbardziej skuteczną w leczeniu cellulitu, oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Polega na oddziaływaniu masażu podciśnieniowego na skórną i podskórną tkankę łączną. Metoda polega na podciśnieniowym masażu określonych partii ciała przy pomocy komputerowo sterowanych rolek masujących. Poruszają się one niezależnie i z różnymi prędkościami, co w połączeniu z podciśnieniem odpowiednio kształtuje i rozmasowuje fałdę skórną. Jest metodą efektywną, nieinwazyjną i nie niesie ze sobą żadnego ryzyka, jej skuteczność potwierdzono badaniami klinicznymi. Technikę tą można zastosować do różnych stanów i problemów organizmu.

Urządzenie poprzez zastosowanie fali ultradźwiękowej rozbija złogi tłuszczu oraz cellulit. Ultradźwięki o odpowiednio dobranej częstotliwości i mocy wywołują zjawisko kawitacji w tkankach, powodując uszkodzenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i wydostanie się zgromadzonego w nich tłuszczu. Uwolnione w ten sposób trójglicerydy, tłuszcze i ich pochodne są transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby gdzie są traktowane identycznie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. W ten sposób możemy usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów np. talii, bioder, ramion czy też okolic kolan.

Działanie urządzenia polega na dostarczeniu do głębszych warstw skóry fali elektrycznej. Dociera ona do każdego punktu w skórze powodując wytworzenie energii cieplnej stymulującej wewnętrzne jony w organizmie.

Dodatkowo, fala elektryczna przyspiesza ruch cząsteczek koloidu, powoduje drgania lub tarcie wytwarzając energię cieplną. Jednocześnie, w wyniku efektu polaryzacji cząsteczek zachodzi ogrzanie tkanki kolagenowej w warstwie naskórka.

Ogrzanie tkanki kolagenowej do 45 – 60 stopni powoduje kurczenie się, stymulując tkankę do wytwarzania większej ilości kolagenu, zapełniającego wolne miejsca powstałe na skutek skurczenia lub utraty białek kolagenowych. Prowadzi to do odnowienia powierzchni skóry, doprowadzając skórę do gładkości, usuwając zmarszczki, przywracając skórze elastyczność oraz połysk.

Zalecenia po zabiegu:

  • Leczenie cellulitu – tłuszczowego, powierzchniowego, obrzękowego/wodnego
  • Wyszczuplanie / odchudzanie – całego ciała lub wybranego obszaru (uaktywnienie lipolizy w adypocytach powoduje rozpad i uwolnienie kwasów tłuszczowych)
  • Modelowanie sylwetki – (rozbicie grudek tłuszczowych i zmiękczenie oraz rozluźnienie zwłóknień tkanki co powoduje wygładzenie nierówności skóry)
  • Ujędrnianie – całego ciała lub wybranych partii np. pośladki, ramiona, brzuch (stymulacja fibroblastów, wzmocnienie struktury włókien kolagenu i elastyny, zwiększenia napięcia i elastyczności skóry)
  • Drenaż limfatyczny – stosowany przy wszelkiego rodzaju obrzękach, zalecany szczególnie po zabiegach chirurgii plastycznej (już kilka dni po zabiegu) lub jako zabieg przygotowujący do zabiegów chirurgii plastycznej – gwarantujący szybszy powrót do pełnej aktywności fizycznej
  • Zabieg przeciwstarzeniowy – odmładzający skórę całego ciała, działa liftingująco poprzez pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu
  • Zabiegi dla mężczyzn – odchudzający, lub modelujący wybrane partie ciała lub masaże całościowe
  •  W celu osiągnięcia zamierzonego efektu zaleca się wykonać całą serię zabiegów. Co najmniej 10, w odstępie co tygodniowym.