Powiększanie Ust – kwas hialuronowy

 

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Celem zabiegu powiększenia ust jest przywrócenie lub nadanie ustom objętości oraz ich głębokie nawilżenie i odmłodzenie. Jest to jeden z najbardziej popularnych i najczęściej wykonywanych na świecie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wynika to z faktu, że jest prawie nieinwazyjny a umiejętnie przeprowadzony wyraźnie poprawia atrakcyjność twarzy.
Zabieg ten wykonywany jest u pacjentów w każdym wieku, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

W zabiegach wypełniania ust stosuje się preparaty na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego, który jest doskonałym środkiem modelującym i poprawiającym nawilżenie.
Zabieg jest w pełni bezpieczny, nie niesie ryzyka uczulenia, ponieważ kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanek człowieka, odpowiedzialnym za magazynowanie w nich wody. Z wiekiem następuje spadek jego poziomu w naszym organizmie, do tego dochodzi fotostarzenie spowodowane negatywnym wpływem czynników środowiskowych, zwłaszcza promieniowania słonecznego, powodujące wiotkość, suchość i brak jędrności ust.

Bardzo ważną kwestią przed zabiegiem jest konsultacja z kosmetologiem lub lekarzem celem poznania oczekiwań pacjenta i dobrania odpowiedniej gęstości i rodzaju preparatu, tak by uniknąć efektu sztuczności. Celem są pełne, odmłodzone i nawilżone, ale naturalnie wyglądające usta.

W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta można zwiększyć objętość czerwieni wargowej, modelować kontur ust lub wypełnić drobne zmarszczki wokół ust.

 
Wskazania
– usta zbyt małe lub zbyt wąskie => poprawa kształtu, powiększanie
– asymetria lub wady zgryzu => modelowanie i korekta
– starzenie się ust (tzw. zmarszczki palacza, opadające kąciki ust) – odmłodzenie, nawilżenie, redukcja zmarszczek

Przebieg zabiegu
Ze względu na dużą wrażliwość okolicy ust podaje się miejscowe znieczulenie stomatologiczne , a następnie wstrzykuje bardzo cienką igłą – kaniulą preparat modelujący usta. Cała procedura trwa około 30 minut. Po jej wykonaniu usta będą lekko opuchnięte, może pojawić się również delikatny siniaczek. Ustępują one po 2-3 dniach i wtedy usta osiągają docelowy kształt.
Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni nie powinno się nadmiernie narażać ust na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna).
Efekty utrzymują się około 7– 12 miesięcy i zależne są od:
– wieku;
– gęstości i rodzaju użytego preparatu;
– stanu i kondycji skóry;
– indywidualnych cech organizmu;
– stylu życia, ekspozycji na słońce

Efekt zabiegu
Po wstrzyknięciu żelu w usta preparat wiąże wodę i powiększa ich objętość. Efekt utrzymuje się ok. 7-9 miesięcy. Zaletą zabiegu jest fakt, iż pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry ust poprzez trwałe i aktywne nawodnienie skóry oraz poprawę elastyczności. To wszystko za sprawą kwasu hialuronowego, który pozostawiony w skórze cały czas pracuje i stymuluje skórę jak długotrwały zabieg kosmetyczny.

Po zabiegu
Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni nie powinno się nadmiernie narażać ust na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna).

Przeciwwskazania
ciąża i karmienie piersią,
stany zapalne skóry, infekcje (aktywna opryszczka),
skłonności do blizn przerostowych (keloidów),
choroby układu immunologicznego

 

Cena. 750 zł za 1ml